Разкрит прост ключ за Коневъдството

Разкрит прост ключ за Коневъдството

Разкрит прост ключ за Коневъдството

Blog Article

В съвременни условия конете се отглеждат предимно със спортна цел – за езда и като помощници за военни или охранителни патрулни операции в горски терени. Използването на коне като животинска тяга е силно ограничено и се извършва само в слабонаселени региони, или миноритарни общества със запазени традиционни етнокултурни схеми на живот, който е свързан с отглеждане и използване на конете, като работна тяга.

Има живот извън града, хора с различни професии стават животновъди

В допълнение, фотоволтаичните системи, тоест системите от слънчеви панели, често се монтират върху конюшни или складове. Ако вече сте инвестирали във водоструйка за почистване на фермата, можете също така да почистите добре фотоволтаичните системи с нея и съответните аксесоари.

Страната ни има добри традиции в отглеждането и развъждането на коне от Арабска порода и Арабската порода Шагия, като арабският кон е имал първостепенно значение за подобряването на конете в много райони на страната.

Техническото съхранение или достъпът са необходими за създаване на потребителски профили за изпращане на реклами или за проследяване на потребителя на даден уебсайт или на няколко уебсайта за подобни маркетингови цели.

Редовното почистване на боксовете за коне също допринася за здравето на животните. Това е така, защото чистотата и хигиената по време на транспортиране на коне гарантират, че предаването на патогени се предотвратява във възможно най-голяма степен.

It looks like you were being misusing this aspect by going as well quickly. You’ve been temporarily blocked from applying it.

В базата край село Житница, малки и големи посетители могат да направят разходка с кон или да вземат урока по езда под вещото ръководство на опитен треньор. 

Възможни правила и нормативи, които задължително трябва да се спазват – Работникът в животновъдството е длъжен да познава, спазва и прилага правилата за здравословни и безопасни условия на труд и за опазване на околната среда.

Дунавският кон е полукръвна порода, създадена чрез кръстосване на полукръвни кобили с жребци от породата Нониус и чрез селекция на подходящ тип коне за различни видове транспорт и селскостопанска работа. Конете от тази порода се отличават с масивно и компактно телосложение, добре развита и здрава костна система, добър екстериор, коректен ход, спокоен темперамент и добра работоспособност.

Съвсем различно е коневъдството в България след Осво­бождението. Всички доброкачествени коне, развъждани с цел да бъде снабдявана турската армия, били откарани в Турция, а влиянието на жребците от този тип върху масовото коневъд-ство преди това е било твърде ограничено. Новите социални, икономически и политически условия наложили внос на коне от различни породи, с по-добри качества, предимно от Евро­па.

Породата е създадена е чрез кръстосване на местни подобрени, арабски, англоарабски и полукръвни кобили с арабски, англоарабски и полукръвни жребци, а по-късно главно с жребци от породата Гидран. Плевенските коне притежават добри стопански качества и много добри способности за спортните дисциплини висша езда и прескачане с препятствия, за което голям принос има използването на жребци от Чистокръвна английска порода на по-късен етап от развъждането.

Екстериорните особености на тези коне ги доближават повече до ездовите коне, отколкото до впрегатните. За това допринася и произвеждането на коне за гладко бягане в един доста голям период от развитието на породата. Днес, чрез използването Коневъдство на жребци от известни европейски полукръвни породи, се цели промяна на беговия тип в един по-масивен, подходящ за класическите дисци­плини на конния спорт.

От самото начало. Отговорност за културата, природата и обществото Отговорност за веригата на доставките и продуктите Отговорност за служителите Спонсорство Спонсорство за култура Спонсорство за спорта Онлайн магазин

Report this page